Shopee znika z Polski Platforma ogłasza zamknięcie

shopee kończy działalność

Na razie nie pojawiła się oficjalna informacja o tym, dlaczego przedsiębiorstwo podjęło taką decyzją. Shopee jest częścią Sea Ltd, globalnej firmy internetowej notowanej na giełdzie w Nowym Yorku. Sea prowadzi również Ferrari (NYSE: RACE) Roma wygrywa tegoroczną nagrodę Production Car Design Award działalność w zakresie cyfrowej rozrywki (Garena) oraz cyfrowych usług finansowych (SeaMoney). Shopee było rewolucją na dosyć poukładanym polskim rynku e-commerce. Tyle że dziś ta rewolucja właśnie się kończy.

Warszawskie centrum handlowe inwestuje w zieloną energię

W stolicy ruszyło pierwsze biuro firmy w Polsce. Z kolei Ian Ho, szef polskiego oddziału Shopee, na spotkaniu w czwartek rano tłumaczył pracownikom, że wyjście z naszego kraju jest związane z dużą niepewnością co do sytuacji makrogospodarczej. Prezes Shopee Chris Feng przekazał mailowo pracownikom, że firma chce się skupić na rozwoju w Azji, Ameryce Południowej i Środkowej, gdzie widzi większe perspektywy wzrostu i ma mocniejszą pozycję.

  1. Ebay ogłosił nowe otwarcie na polskim rynku.
  2. Kurs spółki od rana reagował na medialne spekulacje o wycofaniu sięShopee.
  3. We wrześniu Wirtualne Media pisały, że po roku działalności na platformie Shopee w Polsce sprzedawało 53 tys.

Biedronka wstydzi się ukraińskiego producenta marki własnej? Dostawca ma złą prasę w Polsce

Ta strzelanka na smartfony powstała w 2015 roku i jest bardzo ważnym elementem przychodów całej spółki. Skrzydło e-commercowe, czyli głównie Shopee, przynosi 51,5 proc. Co więcej, to dzięki “Free Fire” firma miała nakłady na inwestycje w Shopee.

Koniec z gwarantowanymi podwyżkami dla pracowników. Gigant wypowiada pakt

Zamknęła oddział we Francji, w czerwcu w Hiszpanii, a 13 stycznia 2023 r. W oświadczeniu Shopee wyjaśnia, że zamierza się skupić na rynkach Azji i Ameryki Łacińskiej, gdzie widzi silny długoterminowy potencjał wzrostu. Shopee, czyli singapurska platforma e-commerce wydała dzisiaj bardzo zaskakujący komunikat. Okazuje się że po nieco ponad roku od startu działalności nad Wisłą, polska wersja platformy oficjalnie kończy działalność.

Kurs spółki od rana reagował na medialne spekulacje o wycofaniu sięShopee. Potwierdzenie ze strony Shopee tylko przyspieszyło wzrosty cen akcji. – najwięcej w portfelu spółek z WIG20 przy najwyższych obrotach na rynku (292 mln zł). Na koniec handlu płacono za walor 30,975 zł, czyli najwięcej od kwietnia 2022 r. Shopee od 13 stycznia 2023 roku zamyka działalność w Polsce – podała w czwartek, nieoficjalnie, agencja Bloomberga. Na potwierdzenie doniesieńprasowych nie trzeba było długo czekać, ponieważ chwilę później na polskiejstronie shopee.pl ukazał się komunikat informujący o szczegółach.

shopee kończy działalność

Platforma poinformowała, że kończy działalność i od 14 stycznia możliwość składania nowych zamówień przez stronę internetową będzie wstrzymana. Shopee to platforma zakupowa we Wschodniej Azji (Singapur, Tajlandia, Indonezja, Wietnam, Filipiny oraz Tajwan) oraz Brazylii. Shopee jest częścią Sea Ltd, globalnej firmy internetowej notowanej na giełdzie w Nowym Wskaźniki Forex: przewodnik dla początkujących Yorku. Sea prowadzi również działalność w zakresie cyfrowej rozrywki (Garena) oraz cyfrowych usług finansowych (SeaMoney). Warto przy tym podkreślić, że w Polsce Shopee pod kątem odwiedzin strony internetowej i aplikacji osiągnęło wysoką pozycję. Niekwestionowanym liderem pozostaje Allegro z ponad 21 mln osób odwiedzających stronę i aplikację.

shopee kończy działalność

Bez uwzględnienia zmian kursów walut dynamika sięgnęła 21 proc. Z drugiej strony Michał Tykarski, dyrektor działu rozwoju biznesowego Shopee w Polsce, jeszcze pod koniec grudnia udzielił Polskiej Agencji Prasowej obszernych wypowiedzi, mówił m.in. Podobnie uzasadnienie przedstawiono w komunikacie prasowym Shoppe. Stwierdzono, że platforma stara się „koncentrować na najbardziej obiecujących dostępnych dla nas możliwościach rozwoju”. Dla Shopee takimi rynkami są te w Azji i Ameryce Łacińskiej, podkreśliła że widzi tam „silny długoterminowy potencjał wzrostu”.

Darmowa dostawa bez minimalnej wartości zamówienia, ale tylko w przypadku, gdy jako metodę dostawy wybrało się list polecony. “Gwarancja Shopee” chroniła klientów przed nieudanymi transakcjami. Jednak w planie była redukcja aż 10 proc. Portal wirtualnemedia.pl dostał odpowiedź platformy, że wynika to z “z bieżącej strategii Shopee, której celem jest optymalizacja wydajności operacyjnej na poziomie globalnym”. Shopee ogłosiło właśnie zamknięcie platformy, a ostatnie zamówienia można składać najpóźniej do jutra. Zmuszona została do wyjścia z Indii w aurze podejrzeń o szpiegowanie na rzecz Chin.

Z dnia na dzień stracili źródło sprzedaży, czy mogą zaskarżyć spółkę? Pojawia się też pytanie, czy Shopee może odsprzedać swoją bazę użytkowników. Shopee na polskim rynku zadebiutowało we wrześniu 2021 r. Był to dla firmy pochodzącej z Singapuru pierwszy europejski rynek.

Zostając ambasadorem marki i otwierając własny sklep na Shopee, oferuję fanom łatwy i przyjemny dostęp do produktów, które zapraszają do świata Rock Polo — mówił wówczas celebryta. — Od momentu uruchomienia platformy Shopee w Polsce wprowadzamy cały czas nowe rozwiązania i technologie, Day Trading Strategies które pomagają nam jeszcze lepiej angażować użytkowników i naszych sprzedających. […] Od lipca ubiegłego roku systematycznie wprowadzamy nowe gry, takie jak Shopee Goool! Informacja o końcu działalności platformy Shopee Polska może zaskakiwać, bo 9 stycznia 2023 r.

Zł za miesiąc, na umowę o pracę i dodatkowo w systemie hybrydowym, czyli praca odbywa się trochę z biura, trochę z domu. Shopee to platforma singapurskiej firmy Sea Shopee, która ruszyła na podbój europejskiego rynku, zaczynając właśnie od Polski. Mają tutaj dużą konkurencję w postaci Allegro, AliExpress i Allegro, zatem tak mocny marketing był konieczny, by wbić się w świadomość klientów. Dziękujemy za udział w naszej epickiej wyprawie i życzymy, aby Wasze własne przygody z grami nigdy się nie skończyły – czytamy w oficjalnym komunikacie redakcji Game Informera.